rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Tak się nieraz zastanawiam czy rząd koalicji PO-PSL to jest jeszcze rząd Rzeczypospolitej czy już tylko klub karierowiczów, dla których Polska jest jedynie przedpokojem do wejścia na salony Brukseli, Waszyngtonu, Berlina, Paryża, Strasburga, Kijowa i Moskwy itd.???

Każdy cywilizowany naród dba o pamięć o swoich przodkach. Tradycją wszystkich Polaków jest odwiedzanie grobów swoich rodzin, a także naszych bohaterów narodowych w rocznice ich śmierci.
Naszym patriotycznym obowiązkiem jest pamięć o ofiarach zbrodni ludobójstwa dokonanego na Polakach zarówno przez niemieckich nazistów jak przez rosyjskich stalinistów jak również przez ukraińskich nacjonalistów!

Szczególne obowiązki w tym względzie ma każdy bez wyjątku rząd Niepodległej Rzeczypospolitej!

Te obowiązki nie ograniczają się do złożenia wieńców na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie, ale również do czczenia ofiar masowych zbrodni dokonanych na Polakach przez okupantów przeróżnych nacji i ich sojuszników.

Zarówno Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów jak i UPA kolaborowały z hitlerowskimi Niemcami i dokonywały potwornych zbrodni ludobójstwa na bezbronnych Polakach zamieszkujących Kresy, Lubelszczyznę, a także w Warszawie podczas Powstania.

Tak jak potępienie nazizmu i hitleryzmu nie naraża obecnie dobrych relacji między Polską i RFN tak potępienie zbrodni UPA, OUN czy SS Galizien nie może pogorszyć poparcia Polski dla niepodległości Ukrainy.

Prawdziwa przyjaźń między narodami polega również na przyznaniu się i przeproszeniu za dokonane w przeszłości zbrodnie.

Prezydenci Niemiec kilkakrotnie przepraszali Polaków za zbrodnie hitlerowskie, natomiast dotychczas żaden prezydent Ukrainy nie przeprosił nas za zbrodnie banderowców i ukraińskich nacjonalistów!

Ani premier Donald Tusk, ani Prezydent Komorowski nie domagają się oficjalnie takich przeprosin za rzeź wołyńską i inne zbrodnie UPA!

Fakt, że na wschodzie Ukrainy toczy się wojna nie usprawiedliwia rządu koalicji PO-PSL do tchórzliwego unikania oficjalnego uczczenia Polaków zamordowanych na Kresach, Lubelszczyźnie, w Bieszczadach i w Warszawie!

Poniżej przedstawiam dowody na brak jakiegokolwiek zainteresowania dygnitarzy rządu koalicji PO-PSL oddania czci ofiarom zbrodni ludobójstwa na Wołyniu:

From: rajmund.pollak
Sent: Monday, July 07, 2014 10:45 AM
To: bip
Subject: Obchody 70 rocznicy ludobójstwa na Wołyniu.

Premier Rządu RP Donald Tusk.

Szanowny Panie Prezesie Rady Ministrów.

1.W jaki sposób Rząd RP planuje upamiętnić 70. rocznicą ludobójstwa, którego w 1944 r w Małopolsce Wschodniej i na Lubelszczyźnie dokonali zbrodniarze z UPA, OUN i SS Galizien?

2. Czy planowane jest na najbliższym posiedzeniu rządu R.P. oddanie czci minutą ciszy, pomordowanym przez ukraińskich nacjonalistów Polaków na Kresach Wschodnich rzeczypospolitej?

3. Czy planowany jest wyjazd Ministra Spraw Zagranicznych RP na Ukrainę w celu złożenia wieńców w miejscach kaźni Polaków w Małopolsce Wschodniej?

4. Czy planowane są centralne obchody we Lwowie tej tragicznej dla Polski rocznicy?

5. Czy Premier Rządu RP zwrócił się do obecnego Premiera Ukrainy z notą dyplomatyczną wnioskującą wspólne złożenie wieńców i wspólne uczczenie polskich ofiar zbrodni, dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów z UPA, OUN i SS Galizien na Kresach Wschodnich?

Rajmund Pollak
z Redakcji portalu: www.pomniksmolensk.pl

Oto oficjalna odpowiedź Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska:

Dnia 21 lipca 2014 15:28 bip <bip@kprm.gov.pl> napisał(a):

Szanowny Panie,

25 lutego 2011 r., pod auspicjami ministrów spraw zagranicznych Polski i Ukrainy zostało powołane Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa, które jest platformą dialogu obywatelskiego służącego umacnianiu procesu zbliżenia i pojednania obu narodów.

Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa planuje kontynuować dialog historyczny ze stroną ukraińską podczas kolejnego spotkania na Ukrainie. Ponadto Forum organizuje cykl spotkań na Ukrainie, podczas których podniesie również kwestie związane ze zbrodnią wołyńsko-galicyjską. Przypomni, że rok 2014 to 70 rocznica zbrodni nie tylko w Małopolsce, Lubelszczyźnie i Chełmszczyźnie, ale również na terenie całej Galicji. W kolejnych tygodniach przedstawiciele Forum wezmą udział w spotkaniach we Lwowie, Winnicy, Żytomierzu i Iwano Frankowsku. Oprócz aktualnej sytuacji społeczno-politycznej Forum omówi tematy trudnej przeszłości 1943-44. We wrześniu planowane są dodatkowe sesje poświęcone tej tematyce podczas potkania historyków w Jaremczu.
W październiku PUFP planuje zorganizować dyskusję w Tarnopolu, poświęconą zbrodniom UPA na polskiej ludności tego terenu.

Współprzewodniczący Forum opublikował kilka dni temu tekst poświęcony pamięci zbrodni: http://pawelzalewski.natemat.pl/110103,o-wspolna-pamiec-nie-zemste

Z poważaniem,

AGNIESZKA KOWALSKA

CENTRUM INFORMACYJNE RZĄDU

KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW

Al. Ujazdowskie 1/3, 00-583 Warszawa
tel. +48 22 694 75 28
fax +48 22 625 28 72

e-mail: agnieszka.kowalska@kprm.gov.pl


Natychmiast przekazałem do CIR swoją opinię na taką odpowiedź:

Szanowna Pani Agnieszka Kowalska
Centrum Informacyjne Rządu
Kancelaria Prezesa rady Ministrów.

Z przykrością muszę skonstatować, że nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi na żadne z zadanych pytań.

Pytania dotyczą uczczenia przez premiera Premiera Tuska i Rząd RP ofiar zbrodni ludobójstwa dokonanego na Polakach przez nacjonalistów ukraińskich, a nie dotyczą działalności Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa, które nie posiada konstytucyjnych uprawnień do reprezentowania Rządu RP!

Czy Pani odpowiedź oznacza, że ani Premier Tusk, ani nikt z Rządu RP nie złożył więńców w miejscach rzezi na Wołyniu, gdzie ludobójcy z UPA i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów wymordowali opk. 300.000 bezbronnych Polaków?

Z poważaniem

Rajmund Pollak
z redakcji portalu
www.pomniksmolensk.pl


Niestety do dnia dzisiejszego rząd koalicji PO-PSL nie uczcił nawet minutą ciszy ofiar zbrodni dokonanych przez UPA, SS Galizien i inne bandy ukraińskich nacjonalistów!

Rajmund Pollak

2014-08-07 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517291
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Rząd PO-PSL nie złożył wieńców w miejscach ludobójstwa dokonanego na Polakach przez UPA i SS Galizien!, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała